Aalesunds Skiklub

Resultatliste Standalrennet 2016

Torstein Lianes var raskets av alle under Standalrennet 2016, med tida 2.40. AaSKs egen Kristina Slinning var raskeste dame (3.47), mens hardhausen Terje Myklebust var raskest i skibestigningskonkurransen (opp og ned). Han brukte 58:35 på turen, før han gikk opp igjen til Fingeren for å delta i alpinklassen . . .

 

 

 

Her er resultatene fra årets renn.

Vi kommer til å legge ut bilder, rapporter og stemninger fra rennet senere, men det er allerede mange flotte bidrag på skiklubbens sider på Facebook. Så gå gjerne inn der – og har du egne bilder, film eller opplevelser fra rennet; del gjerne.   

 

Skibestigning, herrer (opp og ned)

  1. Terje Myklebust 58:35
  2. Pål Are Lilleheim, AaSK, 1:02.27
  3. Erik Outsen 1:07.17
  4. Steinar Melbø, Team Melbø 1:08.44
  5. Per Ivar Fannemel, AaSK, 1:25.26

    Skibestigning, damer (opp og ned)

1. Janet Brenne, VTI alpin, 1:07.18

Telemark gutt 10 – 19 år

  1. Oliver Øie Svedjan, ETK, 7.14

    Telemark Herrer 20 – 39 år

1. Andreas Dalen, 5.44

Telemark Herrer 40+

  1. Rune Moltudal, Eitrefjell, 3.08
  2. Lars Busterud, 3.23
  3. Paul Rune Ingebrigtsen, Eitrefjell, 3.43
  4. Tov Lerheim, Eitrefjell, 4.02
  5. Hans Grue, Sakgstua skilag, 3.46
  6. Bjørn Espen Aasen, Vang skiløperforening, 4.56

 

Telemark herrer 55 – 70 år

  1. Knut Slinning, AaSK, 7.43

    Telemark damer 20 – 39 år

1. Dorte Berg Aalstad, Vang skiløperforening, 4.28


Telemark damer 40+

  1. Birgit Huse, AaSK, 6.13
  2. Marit Ellen Melbø, Team Melbø, 7.17


Alpint Herre t.o.m. 19 år

  1. Eirik Åmbakk, Ørsta alpin, 2.49
  2. Markus Åmbakk, Ørsta alpin, 2.52
  3. Runar Øye, 2.58
  4. Trym Øye, Ørsta alpin, 3.27
  5. Sondre Åmbakk, Ørsta alpin, 3.28
  6. Jørgen Andreas Moe, Eitrefjell, 3.39


Alpint Herre 20 – 39 år

  1. Torstein Lianes, 2.40
  2. Sondre Hovdenakk, 2.54
  3. Fritjof Austigård, AaSK, 3.12
  4. Torgeir Fagerslett, 3.15
  5. Einar J. Tverrgrov, Årdal IL, 3.30
  6. Kristian Østgård, SSKLS, 3.56
  7. Don Larsson, 5.33
  8. Josua Markskog, 9.12


Alpint Herre 40+

  1. Andreas Dimmen, 3.05
  2. Arthur Geir Brenne, 3.16
  3. Nils Marius Holm, 3.18
  4. Einar Ove Meek, Averøy Nedoverlag, 4.30
  5. Terje Myklebust, 5.13
  6. Jan-Erik Fremmerlid, Eitrefjell, 6.06


Alpint jenter 10 – 19 år

  1. Oda Brenne, 4.46
  2. Ida Brenne, 5.24


Alpint dame 20 – 39 år

  1. Kristina Slinning, AaSK, 3.47
  2. Ida Svensson, 4.24
  3. Marte Melbø, Team Melbø, 4.46
  4. Synnøve Sunde, 5.15
  5. Maria Fet, Eitrefjell, 5.59
  6. Silje Dypbukt, 7.09
  7. Ingeborg Lianes, 16.32


Alpint dame 40+

  1. May-Linn Hårvik, AaSK, 5.03
  2. Maria Halse, AaSK, 5.52
  3. Aleksandra Leikanger, AaSK, 12.45


Snowboard herre

  1. Solve Pedersen, 3.40
  2. Pål Nakken, Team Melbø, 3.42
  3. Anderas Eidså, Volda Plankekjørarlag, 3.51
  4. Jørn Aaen, 4.47
  5. Mats Hustad, Volda Plankekjørarlag, 4.54


Snowboard Dame

  1. Anne Melbø, Team Melbø, 4.17
  2. Karine Brøste Melbø, Team Melbø, 4.42
  3. Stine Melbø, Team Melbø, 6.22


Klubbmestere AaSK
Dame: Kristina Slinning, 3.47
Herrer: Fritjof Austigård, 3.12
Skibestigning: Pål Are Lilleheim, 1:02.27


Beste tid av alle, Standalrennet 2016:
Torstein Lianes, 2.40